Ми Повертаємо Радість життя

Fashion 2011, №5, ст. 44-47

Клініка Уляни Лущик і науковий центр «Істина» вже 15 років плідно працюють на ринку недержавних медичних структур. І цей факт – очевидне  свідоцтво того, що методи лікування неврологічних захворювань, розроблені науковим керівником центру, доктором медичних наук У.Б. Лущик і її колегами, знайшли визнання у спеціалістів (підтвердження цьому – численні патенти і монографії) і завоювали довіру пацієнтів

Чому люди йдуть сюди? «Тому що їм потрібен не тільки точний діагноз, але і ефективне лікування, і вони його тут отримують», – впевнений головний лікар цього медичного закладу Ігор Петрович Бабій.

–  Добре відомо, що на ринку медичних послуг досить таки жорстока конкуренція. І щоб бути успішною, кожна клініка повинна чимось відрізнятися від інших лікувальних закладів. У чому ж ваш секрет?

Наші послуги характеризуються гарною якістю і високою ефективністю, але найголовніше – це інноваційний підхід до розв’язання медичних проблем. З наших спостережень, приблизно в 25% випадків стандартне лікування не приводить до потрібного результату. Можна протягом багатьох років приймати таблетки, що дає незначний і нестійкий ефект. Це  означає, що лікування неадекватне. Наша методика передбачає в першу чергу нормалізацію гемодинамічних процесів в організмі в цілому і в головному мозку, зокрема. Як відомо, завдяки капілярам – найменшим судинам – з  крові в тканини передається кисень, глюкоза, вітаміни, мінерали, а у зворотному напрямку – з тканин в кров – вуглекислий газ та інші перероблені речовини, які надалі виводяться з організму.

При погіршенні капілярного кровотоку порушується гемодинамічний і метаболічний баланс та відбуваються зміни в деяких органах, що негативно відображається на самопочутті. Причини багатьох захворювань треба шукати саме в порушенні мікроциркуляції крові. Допомагає у визначенні стану мікроциркуляції розроблений нашими інженерами в співпраці з лікарями цифровий оптичний капіляроскоп, який дозволяє виявляти в маленьких судинах навіть мінімальні відхилення кровотоку від норми. Але в кровоносній системі, яку ми для наочності називаємо судинним кровопроводом, є ще магістральні і периферічні артерії та вени і ще  орган для перекачування крові – серце (аналог насоса), і нам потрібно знати, як вони функціонують. Тому кожний пацієнт клініки проходить такі обстеження, як ультразвукова доплерографія (УЗДГ) артерій і вен головного мозку за авторською методикою доктора медичних наук У.Б.Лущик, електрокардіографія, електроенцефалографія, огляд терапевта або педіатра, консультація психолога, невролога. Після того під час консиліуму на основі результатів такої всебічної діагностики, покликаної найбільш точно оцінити стан конкретного пацієнта, приймається рішення про план лікування і назначаються максимально ефективні саме для цієї людини процедури. Таким чином, у нас в роботі застосовуються основні принципи доказової  медицини в плані індивідуально орієнтованого комплексного підходу до виліковування хворого.

–          Тобто підхід до кожного категорично індивідуальний?

– Індивідуальний і комплексний. Для того щоб вирішити проблему, її треба розкласти на складові частини, описати всі симптоми і синдроми та відповідно до цього підібрати ліки і реабілітаційні заходи. Звичайно за допомогою УЗДГ лікар робить стандартну оцінку швидкості потоку крові на основі двох-трьох параметрів. Ми ж вивчаємо більше п’ятдесяти параметрів, оскільки наша методика клінічної комплексної оцінки судинної системи враховує численні динамічні зміни функціональних характеристик різних сегментів судинної системи, наприклад, пульсацію судинної стінки, рівень внутрішньосудинного тиску, в’язкість крові та ін.

Таким чином, ми глибше бачимо і розуміємо проблему, а це сприяє її ефективному вирішенню.
Якщо людина скаржиться, скажімо, на болі в потилиці, перш за все, звичайно, ми досліджуємо судини, що забезпечують кров’ю потиличну область. Але це не означає, що не приділяється увага іншим сегментам, які також можуть бути залучені в хвороботворний процес порушення циркуляції крові в тих чи інших регіональних судинних басейнах (мозку, печінки, нирок, кінцівок тощо) або стати зоною локальної патологічної перебудови судинної системи. Судинна система людини нагадує комп’ютер – в ній теж все взаємопов’язане і взаємозалежне і чітко контролюється. Якщо ж в організмі відбувається який-небудь збій і, наприклад, кудись надходить мало крові, вона повинна надмірно накопичуватися в іншому місці. Але так не може продовжуватися тривалий час. Організм страждає, і стан пацієнта погіршується, тому що починається процес патологічних змін в інших органах. Це можна порівняти зі сніговим комом, що котиться з гори, – патологія наростає, тому що одна локальна проблема породжує все нові й нові. Виникає дисбаланс системи, і ми чітко бачимо це за допомогою діагностичної апаратури, яка немовби дає  нам додаткові очі і вуха. Щоб змінити ситуацію і добитися позитивного результату ми повинні знати і враховувати всі проблеми зі здоров’ям, які є у пацієнта і в ході лікування вирішувати їх, не пропускаючи ні однієї. Не буде зайвим підкреслити, що наші способи діагностики та лікування запатентовані. Розроблено досить складну методику роботи з комп’ютерними програмами, яка не тільки дозволяє одержувати, фіксувати і архівувати дані обстеження, але і допомагає правильно трактувати їх на основі знань і досвіду лікаря завдяки  використанню «розумного» програмного забезпечення. Все це – результат нашої багаторічної праці. Щоб розуміти особливості функціонування системи кровообігу, лікар повинен вчитися роками. А наша програма допомагає прискорити цей процес, даючи можливість відстежити в доступній формі (або, скажімо так, пояснюючи зрозумілою медику мовою) багато процесів, що відбуваються в організмі.

– Які захворювання лікують у вашій клініці?

– Фахівці нашої клініки вивчають переважно захворювання нервової системи та системи кровообігу. Тому серед тих, хто до нас звертається, хворі із серцево-судинними та психоневрологічними захворюваннями.

Є, загалом і люди практично здорові – вони періодично проходять у нас диспансерне обстеження, завдяки чому вдається провести необхідну медичну корекцію організму вже наранніх стадіях дисфункції серцево-судинної системи. Однак 40% пацієнтів – це хворі з такими захворюваннями, які не тільки в Україні, а й у всьому світі вважаються малокурабельними (тобто погано піддаються лікуванню) або некурабельними (взагалі лікуванню непідлягають). Для цих хворих особливо важливо те, що лікарі клініки непоспішають погоджуватися з таким суворим вироком як з чимось неминучим. Нашими пацієнтами є як дорослі, так і діти. Наймолодшому з них зараз півроку, а найстаршому – він нещодавно закінчив курс лікування – без малого дев’яносто.

Завдяки нашим інноваційним технологіям ми успішно лікуємо головний біль будь-якого походження, запаморочення, боремося зі зниженням пам’яті, швидкої втомлюваності, відновлюємо втрачену працездатність.

Часто прояви дискомфорту в голові поєднуються у пацієнтів з болями в хребті, хрускотом в суглобах, артрозами вікового характеру. До нас йдуть і при судомах в руках і ногах, судомному синдромі різного ступеня вираженості, а також епілепсії. В останні два роки найбільше у нас пацієнтів з синдромом хронічної втоми (СХВ). Як правило, це люди тридцяти-сорока років у розквіті сил, що працюють багато та  інтенсивно. Вони знаходяться якраз в тому віці, коли починаються специфічні зміни в судинній системі, а тому для відновлення сил та енергії організму потрібно вже не просто повноцінний відпочинок, а й певна допомога і підтримка в медичному плані.

Ще один напрям нашої діяльності – посттравматичні стани. Ми реабілітуємо пацієнтів після переломів (при виникненні скутості в суглобах, наприклад) і в більш серйозних випадках – після черепно-мозкових травм будь-якої складності, а також допомагаємо відновити функції органів і систем, втрачені внаслідок збою в роботі мозку після судинної катастрофи (інсульту, струси або забиття мозку та ін.). З інших психоневрологічних захворювань ми займаємося розсіяним склерозом, хворобою Альцгеймера і асоційованими з нею деменціями, хворобою Паркінсона, епілепсією пов’язаною з порушенням функціонування судин головного мозку (не вродженою), а також беремо маленьких пацієнтів з аутизмом, ДЦП, олігофренією, синдромом гіперактивності, розумовою відсталістю, хворобою Дауна.

Наша клініка – один з небагатьох лікувальних установ, де здійснюють реабілітацію хворих на апалічний синдром – вкрай важким станом, який виникає після виходу з тривалої коми. І ми добиваємося в цьому значних успіхів, доводячи 68% пацієнтів до рівня самообслуговування. 32% з них після тривалої нейрореабілітації проходять подальші курси соціальної та професійної реабілітації, можуть самі себе повністю обслужити в побуті, допомагають родичам по дому, деякі мінімально працевлаштовані.

Ми відверті з пацієнтами і не приховуємо від них справжнього стану справ. Ви прийшли до нас із проблемою – для нас це означає, що її потрібно максимально швидко вирішити, діючи при цьому з високою ефективністю і не меншою майстерністю. Ми дотримуємося установки на оптимізм. Пацієнт в клініці озвучує свою проблему, а ми формуємо для нашої команди завдання, найважливіше з яких – відновити функції мозку, систему кровообігу та інших систем організму настільки, щоб людина змогла нормально жити і працювати.

– У чому суть використовуваної вами методики?

– Для лікування названих вище захворювань в нашій клініці застосовується інноваційна авторська методика комплексної діагностики та індивідуально орієнтованого лікування. Всі реакції організму хворого контролюються шляхом моніторингу його гемо-і нейродинаміки. Це ще один втілений в життя принцип доказової медицини, що допомагає нам не просто спостерігати, а й активно впливати під час лікування на процеси, що відбуваються в організмі. Сам пацієнт стає нашим союзником і однодумцем, оскільки він теж причетний до цього процесу відновлення і омолодження організму.

Дуже важливо розуміти, як лікарства доставляються в зону патології і який механізм їх дії. Пацієнти часто скаржаться, що беруть широко розрекламовані дорогі препарати, які, за запевненням лікарів, що їх рекламують, повинні бути досить ефективними, а результату немає. Чому? На основі численних спостережень ми дійшли висновку, що причина цього – індивідуальні особливості організму хворого. Значить, необхідно знайти правильний шлях до його оздоровлення – і в більшості випадків на тлі ослабленого кровотоку. Ну як препарат зі шлунка може потрапити, наприклад, в головний мозок, якщо потік крові там знижено на 60% в порівнянні з віковою фізіологічною нормою? В такому випадку людина повинна приймати в три-чотири рази більшу дозу ліків, щоб добитися ефекту, але при цьому будуть страждати нирки, печінка, шлунок.

При лікуванні, яке пропонуємо і практикуємо ми, у людини омолоджується кровоносна система, проводиться своєрідна гімнастика судин, тому таке лікування можна назвати відновлючим. Ми вводимо ліки внутрішньовенно, і це дає дуже хороший результат. Коефіцієнт корисної дії медикаментів при такому підході 75-86%. Слід підкреслити комплексність нашої методики лікування – медикаменти відновлюють кровообіг і підсилюють резервні можливості мозку, а реабілітаційна команда працює над синхронізацією всіх функцій організму і усуненням психоневрологічних дефектів. Все нібито просто. Проте в основі цього лежать професійні знання і високий інтелект лікарів та реабілітологів, їх багаторічний досвід і вміння працювати в команді. Там, де багато лікарів лише розводять руками, новаторські підходи і глибокі знання фахівців клініки Уляни Лущик творять чудеса – хворі починають бачити, чути, говорити, поступово повертаються до нормального життя і разом зі своїми рідними починають забувати про грізні діагнози, такі як аутизм, епілепсія, ДЦП, алалія та інші.

– Яка ефективність такого лікування?

– Наша методика передбачає досягнення максимального ефекту в мінімальний термін. Один курс лікування розрахований, як правило, на 30 днів. У багатьох випадках за цей час ми встигаємо домогтися значних позитивних змін з ефективністю до 80-100%. Що ж стосується дітей з важкими психоневрологічними недугами, то нам вдавалося за півроку безперервної нейрореаблітаціі надолужити від двох до чотирьох років у розвитку. Багато пацієнтів спочатку в таке не дуже вірять, але вже днів через десять-п’ятнадцять скарг у них стає набагато менше і самопочуття значно поліпшується, підвищується працездатність і повертається радість життя.

Природно, виникає питання: як довго людина, пройшовши лікування, відчуватиме себе добре? Ми робимо все можливе, щоб такий стан зберігався хоча б рік чи два Зрозуміло, ніхто з нас з роками не молодіє. І якщо до певної межі судинна система може, як в молодості самовідновлюватися, то з часом їй все більше потрібна допомога. Тому ми надаємо величезне значення профілактиці захворювань судин. Нерідко, орієнтуючись на своє самопочуття, наші пацієнти самі вирішують, коли повторно до нас звернутися, щоб підтримувати себе в хорошій формі. В більшості випадків для цього буває достатньо раз на рік пройти двотижневий підтримуючий лікувально-профілактичний курс. Уже багато років девіз нашої клініки – «Ми працюємо на позитивний кінцевий результат». Ми завжди прагнемо допомогти пацієнтові і поліпшити якість його життя. Сьогодні про це починають говорити як про клієнтоорієнтованість. І про цей кінцевий результат – про можливість знову відчувати себе повноцінною людиною і радіти життю нам нагадують посмішки і теплі слова наших пацієнтів. Ми вважаємо, що це вища подяка за нашу нелегку, але таку потрібну працю.

Наталія Травка