Метеозалежність як ознака передхвороби організму

Метеочутливість, метеопатія як прояви системної дисфункції організму

Скільки  часу існує людська цивілізація, стільки ж часу людський організм перебуває під безпосереднім впливом змін  метеофакторів планети Земля, Місяця та інших планетарних впливів.

Років 30 тому вчені помітили, що критичні стани з погіршення здоров’я – інсульти, інфаркти частішають в періоди погіршення погодних умов. З часом з’явилися повідомлення про загибель хворих від серцевої недостатності в період грози, почастішання епізодів суїцидів під час сильних поривів вітру, значного погіршення стану здоров’я під час повного місяця.

В чому ж причина такої незахищеності нашого організму від змін метеофакторів?

З моменту зародження життя внутрішньоутробно організм плода адаптується до умов планетарного існування – магнітне поле, сила Земного тяжіння, вплив Місяця та ін.

В таких умовах формуються та пристосовуються до самостійного існування всі системи живого організму.

В результаті новонароджений організм вже пристосовується до життя на Землі як самостійна ауторегулююча система. Якщо закладка організму пройшла нормально, після народження організм самостійно проходить всі етапи функціонального дозрівання органів і систем, паралельно адаптуючись до умов земного існування.  Період адаптації та нестабільності роботи систем пов’язаний з постійним ростом дитячого та підліткового організму, коли всі системи «підтягуються» пропорційно до росту і розвитку молодого організму. Саме тому діти та підлітки часто скаржаться на дискомфорт при зміні метеоумов. Як правило це головні болі, носові кровотечі, нестабільність артеріального тиску, пульсу, порушення сну, запаморочення та ін. Фактично , які виникають на зміну погоди (навіть за 1-2 доби до зміни погоди) свідчить про метеочутливість, як варіант незахищеності живого організму від впливу умов зовнішнього середовища.

Фактично в нормі живий організм входить в фазу стабілізації органів та систем в період припинення росту. Саме цей період є найбільш сприятливим для нормальної роботи здорового організму, коли всі системи організму працюють злагоджено в певному діапазоні норми усіх параметрів. Такий стан вважається ідеальним для автономного управління організмом як живою системою, яка має свої чіткі параметри синхронізованої роботи всіх органів та систем і не залежить від внутрішніх та зовнішніх подразників.

Якщо система функціонує нестабільно, має певні відхилення в параметрах, які виходять за діапазон  норми, організм не здатний працювати адекватно в фонових умовах стабільної погоди і проявляє себе фоновими  дисфункціями у вигляді нестабільності роботи серця, судинної системи, психоневрологічної нестабільності, дисфункції інших органів та систем.

Саме для таких фоново розбалансованих організмів раптова зміна метеофакторів стає кризовою, оскільки організм не готовий підлаштуватися під нормальні показники різних факторів довкілля, а раптова зміна будь-яких факторів довкілля виводить організм в стан неконтрольованості – хаосу з раптовими розладами синхронізації функції різних органів і систем. В результаті живий організм втрачає контроль над саморегулюванням і може переходить в стан критичного хаосу, коли й реанімаційні заходи не здатні відновити життєдіяльність.

Саме такі стани називаються метеопатичними реакціями, які можуть призвести до незворотніх дефектів в роботі і структурі організму – розрив судин (крововилив), закупорка судин (інфаркт, інсульт), тромбування судин і тромбоемболія, різного роду аритмії та фібриляції передсердь, шлуночків із загрозою раптової зупинки (неспроможності щодо подальшого функціонування) життєво важливих органів – серця, легенів, мозку, нирок.

Якщо у вас є симптоми метеочутливості чи метеопатії?

Ідеальним варіантом є виявлення провокуючого фактора і відновлення адекватної роботи тієї чи іншої системи організму.

Для початку ви можете пройти самостійно тест і зорієнтуватися в у вираженості ваших метеопатичних реакцій.  Маємо коротку анкету для наших пацієнтів: https://inno-health.com/test-na-meteochutlyvist/

Далі – інструментальне обстеження для  встановлення ваших індивідуальних розбалансувань: https://inno-health.com/my-likuemo/meteochutlyvist/

Лише після ідентифікації усіх ваших проблем можна розпочинати лікування і поступово спрямовувати ваші розбалансовані реакції організму до діапазону нормальних параметрів життєдіяльності.

І останній крок – стабілізація досягнених нормальних параметрів з метою профілактики повторною збою у вашій системі  життєзабезпечення організму.

Метеопатія – це загроза для здоров’я та якісного життя  при нестабільній метеоситуації.

 Коли метеочутливість переходить в метеопатію?

Сьогодні метеочутливість є ознакою порушення ауторегуляції організму. В нормі наш організм є самоорганізованою та саморегульованою системою, захищеною певними механізмами від змін довкілля. Коли цей захист втрачається, спровокований організм підключається до патологічних патернів реагування(метеочутливість). Якщо всередині організму хаос, він не здатний контролювати себе за фонових умов. Такий розбалансований організм при раптовій зміні умов довкілля втрачає керування над власним тілом, системи переходять у непередбачуваний режим неконтрольованого хаотичного існування з можливими дефектами у різних його системах аж до інсульту, інфаркту або раптової смерті під час грози, бурі, сейсмічної активності.

Аналізую вчорашню грозу з блискавками, вітром, градом під Києвом.

Минулий тиждень видався дощовим, з постійно напливаючими хмарами, які швидко змінювалися проясненням з сонцем і знову повторенням дощу. Така метеоситуація є несприятливою для хворих судинного, кардіологічного та неврологічного профілів. З цим ми навчилися боротися і маємо певні позитивні напрацювання щодо метеочутливості та метеопатій: https://inno-health.com/my-likuemo/meteochutlyvist/

Вчорашню грозу “спрогнозував” лише 1 наш хворий, родичі якого повідомили про судомний напад … за 5 годин до початку метеобурі в Києві. Судомний напад розвинувся на тлі 3 місячного позитивного безсудомного періоду після лікування. Потужна гроза о 9-й вечора дала вичерпні відповіді на цю ситуацію.

Над проблемою патологічних метеореакцій, їх діагностики та шляхів корекції, Науковий центр ІстинаVeritas на чолі з акад. АТН України, д. мед. наук Уляною Лущик працює вже понад 20 років. Створення аналітичної метеостанції може стати дієвим профілактичним, так і для лікарів реанімаційних відділень    http://lushchyk.org/…/innovatsiyna…/meteolaboratoriia/